Výroba dřevěné rohové lišty na stolní pile. - diskuze

zpět na postup

Mirek:
01.04.2010 22:22 hod

Se zavedením téma dobré tipy při práci na kotoučové pile vřele souhlasím, myslim, že bych taky sem tam mohl něčím přispět, za těch 30 let praxe už jsem řešil ledacos, včetně stavby vlastní pily

koli:
01.04.2010 22:43 hod

Super Mirku to by bylo skvělé, dorbých rad a postupů není nikdy dost. Sám mám v hlavě plno nápadů na postupy, jen jsem nějak pozadu s realizací.

Mirek:
02.04.2010 22:40 hod

Vodítko kolmo na kotouč jsem řešil taky i vyšší svislé pravítko pro řezání čepů na pile. V případě zájmu můžu nafotit a napsat postup zhotovení čepů na pile

olda:
02.04.2010 23:37 hod

Mirku by bylo super kdybys sem dal postup na čepy.

Jerry:
07.04.2010 20:54 hod

Výborný postup. Jakým kotoučem řežeš ty lišty? Jestli vidím dobře tak je červený.

Tomáš D:
10.04.2010 06:36 hod

Super postup. Myslím, že kotouč to chce vidiový kvůli hladkosti a přesnosti řezu. Červený kotouče jsem viděl, dělá je myslím Freud (nebo jak se to píše)

Jirmus:
15.11.2012 09:28 hod

Potřeboval bych udělat rohové lišty do vnitřního rohu, jak vyhladit vnitřní stěny lišty? Od pily to mám docela okousaný a bruskou nadělám vždycky stopy na té druhé ploše co zrovna nebrousím jaký je na to fígl?

František:
15.11.2012 11:26 hod

Pro Jirmus: Nevím, proč to máš okousané, záleží na kotouči, aby dělal čistý řez = zpravidla více zubů, jestli Ti nehází apd. Já mám Makitu MLT 100, má svoje mouchy, ale snažím se je eliminovat. S dodaným kotoučem jsou řezy čisté. Pokud bude rohová lišta řeznými plochami viditelná, tak jsem to pochopil, tak, to zkus upnout svěrkami na stůl a přejet ruč. nebo el. hoblíkem a pak vibrační bruskou nebo si dát smirk. papír na hranolek a srovnej to ručně. No chce to cit. Tu druhou plochu, máš na mysli druhou vnitřní, že? ochraň hrubší lepící páskou nebo páskem umělé hmoty či dýhy apd. Ale jak říkám, zvol lepší kotouč a nemůže to být okousané. Dále záleží jak vedeš hranolek proti kotouči podél mantinelu. Musí to být přesně vedené, každá sebemenší stranová úchylka při vedení má za následek vytvoření zubů, stop po kotouči. Pracuji rovněž na různých přípravcích, které zabezpečují rovný řez a zvyšují bezpečnost při práci. Rád bych sem něco hodil, ale mým snem je připravit podklady pro budoucí publikaci nebo e-knihu ke stažení. Ale něco dílčího sem přihodit mohu. Zdraví František

Tobiktobi:
16.10.2020 00:04 hod

Dělám se dřevem už dlouho. Mezi nejméně oblíbenou práci bylo spojování dřeva a výroba čepů na trámech. Konečně někdo dokázal vymyslet stroj, který dokáže vyrobit čep bez nutnosti nějakého dokončování. Našel jsem to náhodou na stránce cepovacifrezka .cz, jsou tam i fotky. Hned jsem si frézku objednal. Je neskutečné, kolik času dokáže ušetřit.

1 2

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2020 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu