Jak nasadit sněhové řetězy - diskuze

zpět na postup

Majda:
06.12.2010 16:24 hod

Super postup, díky. V tomhle počasí je to potřeba.

Filip:
17.12.2010 08:10 hod

Dík za postup, sněhové řetězy v autě mám, ale zatím jsem je nemusel použít. Myslím, že při letošní sněhový nadílce sněhové řetězy využiju. Vozit by je měl v autě každej, beru to jako samozřejmost stejně tak jako zimní pneumatiky.

Marv:
24.12.2010 09:07 hod

Doporučuji sebou i čelovku. Již dvakrát jsem nasazoval řetězy za tmy ve vánici. A první rozjezd pomalu, aby nebyl řetěz za kolem někde zaháknut a něco si neutrhli. Spěchat se nevyplácí.

koli:
24.12.2010 09:59 hod

Jo Marv má úplnou pravdu, čelovka je opravdu dobrá když je tma nejen při nasazování řetězů, ale třeba i při výměně píchnutého kola. Díky za doplnění.

Jarek:
04.12.2013 09:46 hod

Pripomienka
Nezbadal som, že by reťaze boli extra pre prave a ľave koleso. Takže to, že valček má byť po prave strane kolesa mi nešlo. Podstatnejšie bolo kontrolovať, či najmä "žliabok do ktorého sa zakladá reťazka je smerom od kolesa. Tým budú aj reťazové spojky určite v správnej polohe.
No a posledný pokyn že demontáž je len opačný postup by som doplnil. Koleso postavíme tak, aby spojka bočnéj reťazky bola HORE na kolese. Tým je dané, že spojka lanka bude tiež hore! Až potom uvolníme napínacie lanko a rozpojíme spojky. Reťaz zosunieme na zem za koleso! Nesmie nikde byť založené o koleso ši brzdový štít. Vytiahnuť sa nedá, koleso bude na ňom stáť. Podobne postupujeme na druhej strane. (Zvyčajne sa kolesa oproti sebe posunú, takže nezostanu ako boli v čase nasadzovaní reťazí.) Cúvneme a pozbierame si reťaze.

Jarek:
04.12.2013 09:48 hod

A nakonec - ušerite si puklice a pred nasadením reťazi ích demontujte!

Martin Havlík:
03.12.2014 00:45 hod

To teď začíná být aktuální

Neznalek:
08.01.2017 10:50 hod

Dost dobrý postup ale doufám že řetězy nebudu potřebovat

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2017 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu