Domácí test klíčivosti - diskuze

 
zpět na postup

ma:
24.04.2012 16:06 hod

Dobrý den Koli, pěstujete papriky společně s rajčaty? Poprvé jsme nechali papriku ve skleníku s rajčaty, teta někde slyšela, že prý si vzájemně nevyhovují, tak uvidíme

koli:
24.04.2012 16:16 hod

Zdravím ma, papriky mám ve foliáku a rajčata venku, kde nám lépe dozrávají - ze začátku račata chráním ohrádkou z folie. Známý má skleník a pěstuje tam všechno pohromadě rajčata, papriky i okurky. Také jsem slyšel, že by se to nemělo, ale nevím proč.

Franta:
22.09.2012 12:20 hod

Zdravím, rajčata a papriky se nedávají pohromadě proto, že by se nesnášely ale proto, že rajčata potřebují víc větrat a papriky méně. Ideální je jak píše koli papriky vevnitř ve skleníku a rajčata venku. Letos už je to jedno, ale příští rok doporučuju ve skleníku nechat více místa paprikám a rajčata která dobře snášejí i pěstování v nádobách - kyblících, pytlech apod. nechat venku.

ma:
23.09.2012 08:37 hod

Díky za radu, bydlím ve Dvoře Králové, což jsou Vvýchodní Čechy, ale je to hodně severně. Papriky byly spíše omylem. Chtěla jsem, aby mi táta dovezl ze Slovenska pálivé papriky - lusky a on mi místo toho dovezl sazenice. Některé jsem nechala venku a jednu jsem dala k rajčatům do skleníku. Rostly úplně stejně, jak ty venku, tak ta ve skleníku, ale řekla bych, že byly dost zpomalené v těchto podmínkách. Rajčatům se tady daří dobře a lépe chráněna jsou ve skleníku. Ty co jsou teď venku, jsou už na vykopání a likvidaci. (Nestříkáme, chceme mít "biorajčata"). Ty co jsou ve skleníku jsou pořád dobrá.

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu