Pěstování rajčat - diskuze

zpět na postup

katty:
25.04.2012 13:47 hod

Ještě k postupu doplním, že by se rajčata měla sázet šikmo do země, vytvoří tak pěkný kořenový systém a lépe rostou.
Dále nezalívat tak, aby se pokropily listy rajčat které pak trpí více plísní, další opatření proti plísni je odlamování všech listů rajčat, které se dotýkají půdy.

ma:
25.04.2012 15:39 hod

Díky za doplnění, každý, kdo by chtěl něco doplnit, ať tak učiní. Připojuji obrázek květu (nebo už i plodu?) rajčete z úvodního obrázku, pořízený o jeden den později

Květ rajčete
Valina:
30.04.2012 06:59 hod

Používáte nějaké postřiky proti plísni rajčat? Známý mi radil abych koupila nějaký roztok, který má po postříkání rajčata chránit před plísní ale bojím se aby se to nějak nedostalo do plodů.

ma:
30.04.2012 20:59 hod

My používáme, pokud na nich začne plíseň, Kuprikol. Většinou je to, až když už mají plody. Plody, co už jsou zralé nebo téměř zralé, je dobré předtím otrhat. Po postříkání by se plody, které jsou na rostlině, neměly asi 4 dny jíst a pak dobře omýt. Snad by si výrobci nedovolili vyrábět postřiky, které by byly nebezpečné

Valina:
20.05.2012 09:03 hod

Takže ale jistota, že se nic z těch chemikálií dostane do rajčat není že? Raději stříkat nebudu. Snažím se dávat dětem co nejméně chemicky ošetřených potravin. Zajímalo by mě proč se dneska všechno musí stříkat a hnojit nějakými chcemickými látkami, jak pěstovali lidé ovoce, zeleninu brambory a obilí dříve, než se začaly vůbec nějaké chemikálie vyrábět???

Jerry:
23.05.2012 08:56 hod

Nemusíš používat žádnou chemii. Musíš se ale smířit s větším rizikem napadení škůdci, plísněmi atd. Dneska jsou pěstitelé co jedou v bio zelenině a taky žádnou chemioi (snad) nepoužívají.

ma:
10.06.2012 17:44 hod

Bio-pěstitelům bych určitě na 100 procent nevěřila, ale chci zdůraznit, že stříkáme proti plísni až tehdy, když se nějaká plíseň objeví. To záleží na počasí - na příklad když hodně prší, a nemusí se to vůbec za celou sezónu ani stát. A i kdybyste sazenici rajčete, napadenou plísní, museli vyhodit, tak víte, že jste měli vlastní rajčata a chemicky neošetřovaná. Navíc ta péče o ně není nijak moc složitá

saga:
22.08.2012 12:46 hod

Ahojte. Autor si nedal veľmi námahu s opisom
JA by som ešte doplnila, že rajčiny musíme častejšie okopávať a v druhej polovici augusta vyštipneme vrcholev paradajky, aby nám ďalej nerástla, ale všetku silu čo má vložila do dozrievania a nie do nasadzovanie nových paradajok, lebo tie nám už nedozrejú.

Renata:
23.08.2012 00:08 hod

Souhlasím, se saga, jednou jsem rajčata nezaštípla a nedozrály nám.

Ještě k těm biopěstitelům - jsou opravdu pěstitelé, co chemii nepoužívají, používají přírodní prostředky, jednoho takového znám a ten proti plísni používá výluh z přesličky, prý to funguje, já nestříkám ničím, jen když se objeví první tmavší okraje nebo flíčky tak listy ostříhávám.

jojo123:
10.09.2014 13:12 hod

Máte někdo zkušenosti s pěstováním rajčat pomocí LED osvětlení?? Zvažuji koupi tohoto osvětlení, ale stále váhám.

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu