Jak poznat ostrý nebo tupý nůž ? - diskuze

zpět na postup

Iva:
26.10.2008 11:00 hod

Dík za postup, zkoušela jsem si v kuchyni nože a zjistila jsem, že kromě jednoho jsou všechny tupé, hodil by se návod jak nabrousit nože. Dík p.s. palec zůstal celý

koli:
28.10.2008 08:13 hod

Návod na broušení připravuju bude tu co nejdříve.

olda:
28.10.2008 17:36 hod

Super, fakt fo funguje dík. Doteďka jsem nevěděl jak tupé mám nože, postupně se asi tupily a já si zvykal, sklouzly se všechny do jednoho ten návod na broušení by se hodil, mám doma takovej bazmek na broušení jsou tam takový kolečka mezi kterýma projíždíš čepelí ale moc to teda nebrousí.

Majda:
06.11.2008 22:28 hod

Tak na ten bacha, známá si na tom málem amputovala prsty. My používáme ocílku a jde to.

ma:
28.04.2012 10:48 hod

Koli, to je úplná detektivka. Líbí se mi velké těžké a ostré nože. Mám doma pouze jeden takový - lovecký. Jinak spíše nože nebrousím. Asi proto, že si pamatuji, že když někdo mámě nabrousil nože (táta to myslím nedělal, protože asi věděl, co nastane), tak byla vždycky pořezaná

ma:
28.04.2012 11:39 hod

Ještě bych chtěla dodat, že z výše uvedeného důvodu používám hlavně nože typu pilka - ty se nebrousí. Asi by mi vadil tupý nůž - to je něco jako tužka, která nepíše

koli:
28.04.2012 19:57 hod

Ano broušení je docela věda, pro zájemce jsem našel moc pěkné video: www.youtube.com/watc… sice se jedná o keramické nože, ale zaujalo mne jak mistr brousí v malinké dílně pro světovou značku a hlavně jak zkouší ostrost nabroušeného nože v 6:22 minutě videa, doporučím si video pustit se zvukem ať slyšíte i komentář (je v češtině).

Valina:
30.04.2012 06:57 hod

No tfujtajbl koli, že jsem si to vůbec pouštěla

ma:
03.05.2012 19:57 hod

Koli, to video je dost "ostré", ty keramické nože od této firmy asi můžou být velmi dobré, líbí se mi, že není třeba je brousit a že, jak tvrdí, jsou nezničitelné. Na druhou stranu jsem viděla v jednom českém pořadu o vaření, jak paní, která ani nedělala mysím žádný náročný úkon, tak se jí takový keramický nůž zlomil. To asi nybyly výrobky té značky z videa.

ma:
03.05.2012 20:21 hod

Možná díky tomu přidanému kovu docílí té pružnosti, co tam předvádějí

1 2  

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu