Ruční broušení řetězu motorové pily - diskuze

zpět na postup

Franta:
21.07.2012 08:37 hod

Výbornej postup jak nabrousit řetěz v motorové pile díky. Mám ještě dotaz jak moc můžu řetěz brousit nebo spíš jak poznám že už mám řetěz vyhodit? Jak dlouhý se musí nechat ty zuby na řetězu?

Pavel Zahradník:
06.01.2013 09:27 hod

Vodítko pořídím, super návod. Jak dlouho pilník při broušení řetězu vydrží? Kolik jich mám koupit?

Franta z hor:
11.08.2013 18:19 hod

Dík za postup hodně mi pomohl.

Benda:
09.07.2014 09:42 hod

Když brousím řetěz, stáhnu lištu pily do klasického svěráku. Řetěz je pak v dobré výšce a můžu se do pilníku pořádně opřít. Osobně nepoužívám vodítko, řídím se podle malé drážky na horní straně zubu. Tato drážka slouží také jako ukazatel minimální velikosti zubu. Při broušení kontroluji posuvkou délku zubů (tolerance 1mm). Důležité je mít pravé a levé zuby stejně dlouhé, jinak pila řeže nakřivo. Pokud je řetěz otupen závažně, je možná lepší nechat si ho nabrousit na brusce. Protože pilník nevydží věčně (cca 30 broušení).

Martin Havlík:
03.12.2014 00:42 hod

Hodně dobrý postup, díky moc. Ještě mám dotaz podařilo se mi trefit řetězem něco tvrdýho možná šutr, nevím a omlely se mi špičky zubů na řetězu musím to vypilovat zase do ostra nebo můžu jenom nabrousit hranu a nechat to jak je? Bude to pak řezat? Dík.

koli:
03.12.2014 11:28 hod

Takový řetěz bych raději vzal do servisu na brusku.

Martin Havlík:
03.12.2014 20:53 hod

OK vezmu řetěz do servisu, asi bych ho ručně stejně tak nesrovnal jako na brusce.

1 2

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2017 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu