Vyfukování vajec - diskuze

 
zpět na postup

Mirek:
13.11.2009 17:47 hod

Vyfukování vajíček jsem doma řešil taky a výsledkem je aparátek na vyfukování vajíček www.mirekbadal.wz.cz… Vybrousím jenom jednu dírku o průměru 2,5-3mm(to už je dost velká) nasadím na aparátek a zapumpuju pumpou na kolo upravenou takto www.mirekbadal.wz.cz… Funguje to spolehlivě, rychle a bez námahy - www.youtube.com/watc… Úprava pumpy vypadá složitě, ale stačí otočit tu koženou manžetku a dát nějaký zpětný ventilek na šlaušek. To ostatní, co je na nákresu jsem využíval při výrobě doutnavek a na vyfukování vajíček to není potřeba.

katty:
01.04.2010 08:09 hod

Děkuji za postup jak vyfouknout vejce. Připravujeme velikonoční kraslice a návod na vyfukování se nám opravdu hodil. Jen mě trochu bolela hlava z toho funění.

Mirku to co popisuješ je na mě moc složité Vůbec to nechápu nemohl by jsi postup pro nechápavé zveřejnit tady na stránkách? Myslím, že by to hodně lidem pomohlo.

Mirek:
01.04.2010 20:55 hod

No v podstatě jde jenom o to, že víčko a vejce jsou na sklenici nasazeny vzduchotěsně, pumpou se ve sklenici vytvoří podtlak a ten vysaje obsah vajíčka. Jehla je tam na přivádění vzduchu do vejce, aby z něho obsah mohl vytéct. Výhoda je, že obsah je hned v uzaviratelné sklenici(stačí vyměnit víčka) a hlavně - vajíčko je na tlak zvenku směrem dovnitř mnohem odolnější a v případě prasknutí skořápky se vajíčko nerozprskne, ale jenom napadají zbytky skořápky do obsahu, což je mnohem menší zlo.
Dírku vybrušuju špičatým brusným nástavcem na motorek na dvě tužkové baterie z manikurní sady.
Zveřejňovat postup už je teď pasé, ale do příštích velikonoc to snad zvládnu.

Mirek:
25.08.2010 22:29 hod

Tak postup výroby vyfukovačky vajíček už je na světě. www.mujplan.cz/postu…

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2020 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu