Jednoduchá past na vosy - diskuze

zpět na postup

pokorna:
22.08.2013 15:23 hod

Tisíceré díky za past. Chytali jsme je dřív jen do láhve s trochou piva a šlo to. Jenže letos jsme zažili invazi vos u našich úlů v lese a prakticky nám zlikvidovali tři slabší včelstva. Po nastavení dvaceti pastí a vždy po dvou dnech vysypat a znova instalovat, jsme dosáhli redukce, včely už se dokáží ubránit. Nachytali jsme jich tisíce, ale nemám strach, že by v přírodě chyběly, zbylo jich až až všude. Teď už budem chytřejší a nastavíme pasti včas, abychom jednak monitorovali počty vos a jednak včas zasáhli. Manžel mne všem kolem chválí, ale já musím přiznat, že to není můj nápad. Pivo je suprová návnada, vosy láká, ale včely se nezajímají, nezahynula nám v pasti jediná včelka. DÍKY, DÍKY, DÍKY.

SimonaM:
22.08.2013 19:00 hod

Souhlasím, tato past na vosy se nám také moc osvědčila. Připojuji se k poděkování za návod i za skvělé stránky, často sem chodím pro inspiraci nejen na vaření. Děkuji a přeji krásný den.

pichal:
22.09.2013 19:29 hod

Neví, zdali je vhodné plnit past sladkým nápojem. Tento vábí i včely- a to nechceme, že? Já už několik let používám s úspěchem ředěné pivo. A vůbec láhev nerozřezávám, ale stačí ji jen odzátkovanou pověsit na strom.

Najbrt:
20.08.2014 16:55 hod

Skvělý postup. Díky.

Georgino:
03.08.2015 11:30 hod

Chci poděkovat autorovi a tvůrcům těchto stránek za skvělé postupy. Tento postup výroby pasti na vosy je geniální je jednoduchý a opravdu funguje. Díky a pěkné dny.

1 2 3

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2017 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu