Poradna - Dům byt a bydlení

 
přidej dotaz
miklos:
08.01.2015 08:51 hod

Problém s odpadem - zápach

Prosím o radu, žijeme v rodiném domě a čas od času jsou cítit odpady v koupelně. Nepodařilo se nám zjistit odkud přesně ten smrad jde, ale vždycky pustíme vodu do umyvadla vany i sprchovýho koutu, otevřeme okna a na chvíli je to OK pak ale po čase to zase začne smrdět. Nevíte někdo, kde pátrat kde by mohl být problém? Díky.


Filda:
08.01.2015 16:04 hod

Budete mít někde přicpaný potrubí pozvi si instalatéra ať protáhne potrubí instalatérským pérem a vyčistí vám sifony, pak by to mohlo přestat.

koli:
08.01.2015 19:24 hod

Jestli si troufáš, můžeš ještě než budeš volat instalatera zkontrolovat všechny sifony v koupelně, je možné, že je nějaký přicpaný a po vyčištění bude vše OK. Nám se to stává ve sprchovém koutě, po čase se ucpe vlasy a začne hůř odtékat, pak se občas stane, že je cítit kanalizace. Stačí vyčistit sifon v odpadu pod mřížkou a je po problému. Třeba to pomůže a když ne, tak volat jak radí Filda. Jo a kdy to začalo dělat problémy? Je to nová instalace nebo starší? Je udělané odvětrání odpadního potrubí resp. nějak vyřešeno aby nevznikal podtlak v potrubí?

Tom:
21.01.2015 08:40 hod

Nevím jestli je to už vyřešený, ale občas stačí do odpadu nalít nějakej čistič a je po porblému bez nějakýho montování.

Sofinn:
19.01.2019 11:50 hod

Chtěla bych se zeptat na podobnou věc. Plánuji si domů pořídit drtič odpadů, ale trochu se bojím, aby to pak nebylo cítit po celém domě. Dívala jsem se na internetu a docela se mi líbili. Zajímalo by mě i jak je to s čistění, zda jsou na to nějaké speciální čističe atd.

Odpovědět

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2020 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu