Experiment s vodou

 
autor: ma

Chci poprosit každého, kdo by měl zájem, aby se zapojil do experimentu a vypěstoval si svůj vlastní individuální krystal. Výsledek jeho snažení bych uveřejnila na vědecké výstavě pro děti věnované mikroskopii. Výstava bude už v květnu, nevím jak velký krystal se dá do té doby vypěstovat.

Kroky postupu (3): 

1. Experiment s vodou

 
Experiment s vodou
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Chci poprosit každého, kdo by měl zájem, aby se zapojil do experimentu a vypěstoval si svůj vlastní individuální krystal.


Výsledek jeho snažení bych uveřejnila na vědecké výstavě pro děti věnované mikroskopii. Výstava bude už v květnu, nevím jak velký krystal se dá do té doby vypěstovat.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
Sonny:
05.03.2010 13:41 hod

Tak vážení solný roztok jsme připravili, vodu odpařili, ale krystaly se nám moc neudělaly Jen takové drobečky po celé misce. Tak nevíme kde je chyba

ma:
05.03.2010 13:54 hod

mně se také odpařila voda a teď je zřejmě nutná ta fáze, kdy se nějaké krystaly vyberou a dají se zase do nasyceného roztoku - to pak už (asi) budou ty individuální krystaly. Nic není zadarmo

ma:
11.04.2010 18:38 hod

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo zkusil a vydržel provádět experiment s výrobou individuálního krystalu. Budou to tři měsíce a mé krystaly jsou asi 5 x 5 cm velké, podařilo se někomu vyrobit větší?


Vstup do diskuze (Celkem 10 příspěvků)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu