Oprava zásuvek kabelového bubnu

 
autor: PedroKV

Koupil jsem v Lidlu kabelový buben. Zásuvky mají uvnitř záslepky. Nejdřív šly vidlice spotřebičů zapojovat normálně, ale pak to šlo hůř a hůř až skoro vůbec. Příčinou je záslepka s dětskou ochranou - proti zasunutí předmětu jen do jedné dírky, např. hřebíku. Ukážu vám, co s tím, je to operace na 5 minut.

Kroky postupu (7): 

7. Záslepka samotná

 
samotná záslepka
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

A tady půlkruhy ještě na vyndané záslepce. Když vyndáme červený plast z modulu (pozor, neztraťte perko), vidíme, že je záslepka prohnutá. To je schválně. Má to fungovat tak, že když strkáme do zásuvky vidlici, tlačíme do obou děr zásuvky stejně, záslepka se vycentruje a otevře. Když se tlačí jen do jedné dirky, záslepka se opře v tom místě plochou a skrz vystouplý půlkruh se uzamkne. Vymyšlené je to dobře, ale má to jednu vadu-plast je měkký a jak se do zásuvky snažíme vrazit vidlici, záslepka se ohne a uzamkne se dokonce na obou koncích a pak je peklo vidlici zasunout. Takže se zámečky-půlkruhy uděláme krátký proces a sice ten, že je odbrousíme-třeba pilníkem, já to opatrně dělal na kotoučové brusce. Cílem je mít zadní stranu zcela hladkou, bez vystouplých půlkruhů. Složení je přesně opačné, jen před vložením zásuvkového modulu do bubnu pomocí vidlice např. z druhého konce kabelu vyzkoušíme, zda záslepky chodí jak mají.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
Pavel Zahradník:
06.01.2013 09:18 hod

Perfektně popsáno

kyros:
08.02.2013 23:10 hod

Děkuji ti za super radu. Tenhle problém mě trápil už hodně dlouho. Tvou zásluhou je vyřešen.

Martin Havlík:
07.05.2013 10:37 hod

Škoda, že jsem tenhle postup neviděl dřív, taky jsem si koupil tuhle kabelovou cívku a po několika dnech na stavbě jsem kabel ustříhnul a udělal si normální prodlužovák,chytl mě rapl a místo toho abych cívku rozebral jsem kabel ustřihl zkusím to podle návodu opravit a kabel připojit zpátky. Díky za postup.

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu