Sádrování a oprava vnitřní omítky

 
autor: ma

Jak namíchat a použít sádru nebo jemnou maltu na zacelení prasklin v omítce, zasádrování hřebíku nebo na opravu odpadlé omítky

Kroky postupu (8): 

5. Rozmíchání

 
Rozmíchání
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Do misky nalijeme vodu. Počítáme s tím, že se sádrou objem směsi naroste. Do vody postupně sypeme sádru do té doby, než na povrchu směsi vzniknou kopečky (jako na obrázku). Takto můžeme nějakou dobu směs nechat stát, aniž by ztvrdla. Před rozmícháním do směsi přidáme disperzní lepidlo. Po rozmíchání ji však musíme rychle použít, protože tvrdne rychle. Maltu s vodou a lepidlem rozmícháváme v hustotě potřebné podle velikosti plochy.

 
stáhnout celý postup do

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
Pierce:
04.02.2011 12:46 hod

Jediné efektivní řešení je oškrabat pás omítky kolem praskliny až na zdivo, překrýt perlinkou a znovu zaomítat. Řeším stejný problém (běžné u plynosilikátových tvárnic), zkoušel jsem sádru i akrylátový tmel a vždy se praskliny po nějaké době objevily znovu.Kdyby však někdo znal jiný jednoduchý fígl, byl bych vděčen.

ma:
05.02.2011 12:08 hod

Co je to perlinka?

koli:
07.03.2011 18:48 hod

Ma perlinka je plastová síťovina. Používá se jako výztuž. Tady je na fotce u postupu od PedraKV: www.mujplan.cz/foto.… Pierce existují i nějaké pružné tmely zkus se zeptat ve stavebninách.


Vstup do diskuze (Celkem 5 příspěvků)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu