Dračí smyčka

 
autor: koli

Návod jak uvázat uzel dračí smyčku.

Kroky postupu (8): 

1. Začátek vázání

 
Začátek vázání
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Dračí smyčka patří mezi základní uzly i když v současné době je nahrazována spolehlivějšími uzly (v některých případech hrozí, že dračí smyčka povolí). Přesto se pro dračí smyčku stále najde využití.

Na laně uděláme závit a volným koncem lana ohyb. Volný konec lana necháme dostatečně dlouhý.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
arthur:
27.07.2009 17:52 hod

Buď zajistíš volný nezatížený konec smyčky "osmičkou" tím se zamezí vyvlíknutí konce z uzlu při zatížení příliš těžkou osobou. Pořád je to nejjednoduší uzel pro krizovou situaci. Hlavně se jednoduše váže.
Náhradní uzle a lepší je "osmičkové poutko" nebo "devítka". Záchranáři používají ještě složitější dvojsmyčky na dvojlana kde každá strana těla je v jedné dvojsmyčce za paži a stehno. Ale ti mají čas na přípravu uzlu a mají je nacvičené.

Tom:
27.07.2009 22:37 hod

Jo takže jde jen o to zajistit volný konec lana nebo je u dračí smyčky ještě nějaký problém ? Mohl by jsi sem dát ty náhradní uzly ? Myslím, že by to pomohlo spoustě lidem. Jelikož budu uzly učit malé táborníky chci mít trochu přehled. Dík

arthur:
27.07.2009 22:53 hod

Aby nedošlo k mýlce, nepsal jsem tyto postupy. Jen ještě upřesním to zajištění. Nedělá se to tak že se prostě udělá uzel na konci lana (i když je to lepší než nic), ale ten volný konec (co je na fotografii uvnitř té smyčky) se zauzli "osmičkou" nebo alespoň "očkem" ještě jednou kolem provazu smyčky. Vznikne tak něco jako "rybářská spojka". Najdeš na konci této stránky: www.sssbrno.cz/noval… Více o uzlech a jejich vázání najdeš na této stránce: gord.gringo.cz/Uzly/… Nevím jak ti budou fungovat odkazy ale u prvního je to Záložka DOVEDNOSTI a u obou musíš po kliknutí odmazat tu šipku a br tomu nějak nerozumím já.


Vstup do diskuze (Celkem 4 příspěvky)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu