5 PRAVIDEL zvukové izolace stropu a stěny

 
autor: Artenaramo

Reklamní sdělení - Připravili jsme 5 užitečných tipů a praktických rad, jak vám pomoci vyřešit situaci s odhlučňováním a zvukovou izolací místností. Pojďme si je nyní společně projít krok po kroku, abyste získali jasný přehled. Autorem postupu je uznávaný e-shop v oblasti akustických pěn a akustických izolací .

Kroky postupu (5): 

5. Nízké frekvence, neboli bassy se eliminují špatně.

 
artenaramo 5
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Jsou to dlouhé silné vlny. Na jejich zastavení potřebujeme velkou masu a objemovou hmotnost. Samozřejmě jde to. Ale už metody nepatří mezi konvenční - standardní řešení.

Metody navíc zaberou třeba 30 cm od izolované stěny. Na použití klasické akustické pěny při odhlučnování zapomeňte, nepoužívá se na to. Platí zde jednoduché pravidlo - čím nižší frekvence - tím potřebuji větší sílu a objemovou hmotnost izolace - tím více také potřebuji peněz a místa na izolaci. Klasické, chcete-li, instantní izolace jsou na tohle krátké. Dělají se tak, aby byly co nejtenčí, aby měly váhu i rozměr takový, aby se daly převážet, doručovat k Vám a snadno nainstalovat. Také aby byly za přijatelnou cenu. Konvenční izolace mají dobré vlastnosti ve středních a vyšších frekvencích – mluvené slovo, televize, štěkající pejsek, vysavač, a zkrátka další běžné domácí zvuky. Když má doma někdo hlasitý subwoofer a duní celý barák, na tohle zpravidla pomůže konvenční izolace méně. Když je bedna na měkké podložce a nepůsobí tlakem přímo na podlahu, nepřenáší se vibrace a soused zejména pod vámi trpí méně.

více informací na www.alfacoustic.cz/cs/

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 

Zatím není přidaný žádný komentář, buď první!

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu