Atypické projekty potřebují při stavbě YQ

 
autor: Xella

Reklamní sdělení - Představy o rodinném bydlení jsou stejně rozmanité, jako povahy jejich majitelů. Pokud uvažujete o stavbě, která bude plnit nejvyšší současné nároky na materiál a zároveň vám umožní nestandardní tvarové řešení, seznamte se s Ytongem.

Kroky postupu (5): 

5. Dřevo ukázalo své limity

 
Dřevo ukázalo své limity
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Dalším příkladem je dům postavený uprostřed slovenských hor na nepravidelném a svažitém pozemku. Původní představa vzhledem k charakteru horského prostředí zpočátku stavebníky vedla dřevostavbě, ale po výběrovém řízení na dodavatele stavby přešli ke zděné technologii z Ytongu. „Dodavatelé dřevostaveb si nevěděli rady s atypickým tvarem stavby a složitými konstrukčními detaily, které představovaly problém i pro firmy pracující s keramickými tvárnicemi.
Nakonec jako nejvýhodnější a cenově nejpřijatelnější vyšly pórobetonové tvárnice Lambda YQ (www.ytong.cz/tepelne… , protože mají výborné technické vlastnosti a zároveň se snadno opracovávají,“ vysvětluje pan majitel. „Nastudoval jsem i tepelněizolační vlastnosti materiálu z hlediska zdravotní nezávadnosti a dospěl jsem k názoru, že pórobeton ve všem vyhovuje – má nadstandardní tepelněizolační schopnosti a neobsahuje žádné zdraví škodlivé substance.“

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 

Zatím není přidaný žádný komentář, buď první!

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu