Jak ulevit alergikům v interiéru

 
autor: Schiedl

Reklamní sdělení - Pro dobré fungování našeho organismu potřebujeme všichni čerstvý vzduch. Ale co když tělo začne pracovat samo proti sobě a každý nádech nás v důsledku různých typů alergií ve skutečnosti oslabuje? Léky samozřejmě dokáží držet alergii na uzdě, ale optimální je alergenům se pokud možno vyvarovat. Pokud patříte k těm, kteří trpí alergiemi na pyl, prach či plísně jistě víte, že je to téměř nemožné. V dnešní době naštěstí existují systémy řízeného větrání, které díky účinným filtrům dokáží efektivně odbourávat běžné alergeny vyskytující se ve venkovním vzduchu, a tím držet alespoň váš domov v čistotě.

Kroky postupu (2): 

1. Jak ulevit alergikům v interiéru

 
foto 1
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Dle několika studií provedených v posledních letech se ukázalo, že vzduch v interiérech je výrazně horší, než si myslíme. A není divu. Moderní domy s kvalitní izolací mají samy o sobě téměř nulovou schopnost výměny vzduchu. Abychom se v interiéru cítili příjemně, mělo být dle nejnovějších propočtů přiváděno do jakýchkoliv uzavřených prostor každou hodinu 25 m³ venkovního vzduchu za hodinu. Rodinný dům, který obývá čtyřčlenná rodina by měl mít každou hodinu přísun 100 m³ vzduchu za hodinu. Mohlo by se zdát, že stačí několikrát denně na několik minut otevřít okno a řádně vyvětrat. Jenže zvláště v zimních měsících by tak docházelo k výrazným tepelných ztrátám.

Nehledě na to, že někteří z nás by z důvodu tepelného komfortu raději nevětrali téměř vůbec. Domy s téměř nulovou spotřebou energie, které se od příštího roku stanou díky nové legislativě standardem, se bez účinného ventilačního systému s rekuperací tepla (viz. www.schiedel.com/cz/… neobejdou. Jedině tak je možné zajistit dostatečnou výměnu vzduchu a zároveň minimalizovat tepelné ztráty. Rekuperační jednotka totiž dokáže teplým odpadním vzduchem ohřívat čerstvý vzduch, který do domu přichází zvenčí.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 

Zatím není přidaný žádný komentář, buď první!

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu