Úprava kalového čerpadla

 
autor: PedroKV

Rychlá úprava kalového čerpadla, aby sáním velkých částic neucpávalo hadice.

Kroky postupu (3): 

1. Kalové čerpadlo

 
Kalové čerpadlo
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Kalová čerpadla dokáží čerpat i relativně velmi velké částice štěrku-například toto čerpadlo z Lidlu, které vlastním, dokáže nasát částice o velikosti do 35mm. Což je problém. Tradiční hadice na toto čerpadlo je 1"-1 coul, tedy 1 palec, což je vnitřní průměr 2,54cm. Sání velkých částic může ucpávat hadice a spojky a ze sacího výkonu 20 tisíc litrů za hodinu je pár litrů za den a hromada vzteku. Ukážu vám, jak zcela elegantně tomu zabránit.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
goody:
02.03.2011 22:43 hod

Moc dobrý nápad. Pedro nemáš nějaký fígl jak zabránit nasávání drobnýho písku? Mám problém s vysokou spodní vodou a pokaždé když něco kopeme tak musím čerpat. Loni jsem zničil dvě čerpadla, písek se dostal k tý vrtuli a normálně mi to vydřelo těsnění u hřídele, sice to byly levný čerpadla z bauhausu ale škoda jich. Kdyby jsi o něčem věděl nebo i kdokoliv prosím o radu. dík.

PedroKV:
03.03.2011 17:24 hod

Obávám se, že nevím o ničem. Leda zřídit rezervoár a tam nechávat písek usadit. Čerpadlo má takový průtok, že jakékoliv filtrování způsobí, že do čerpadla nic moc nepoteče, takže nebude brát vodu a nebude čerpat, protože fitr bude moc hustý a tím se uvaří, protože se nebude chladit. Co takhle dřenáže a poslat vodu dál?

Richard:
11.04.2012 09:23 hod

Dobrý nápad, ještě doporučím postavit čerpadlo do nějaké pevné misky aby nesálo přímo ze dna, používali jsme nějakou hliníkovou od ešusu. Vždycky jsme postavili čerpadlo do misky a nenasávalo tolik bordelu.


Vstup do diskuze (Celkem 5 příspěvků)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2020 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu