Úprava kalového čerpadla

 
autor: PedroKV

Rychlá úprava kalového čerpadla, aby sáním velkých částic neucpávalo hadice.

Kroky postupu (3): 

2. Perlinka

 
Perlinka
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Je to zcela triviální-sací část se obalí perlinkou a perlinka se zajistí-buď plastovým páskem, nebo voděodolnou izolačkou. Zbytek perlinky se najde v každém domě a když ne, za děkuju vám kousek ve stavebninách ustřihnou. Výhodou perlinky je, že je velmi pevná, ale přitom ohebná a má dobrý rastr-velikost otvorů, takže čerpadlo nebrzdí. Omotáme ji okolo sání s přesahem cca 7cm, aby tamtudy přes spoj čerpadlo nenasálo větší štěrk. Čerpadlo otočíme sáním nahoru a na plotnu položíme izolepu lepem nahoru. Na izolepu ohneme přesah perlinky a toto přelepíme opět izolepou (ta první-spodní nám zajistí, že se slepí izolepa s izolepou a bude to víc a líp držet.

 
stáhnout celý postup do

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
goody:
02.03.2011 22:43 hod

Moc dobrý nápad. Pedro nemáš nějaký fígl jak zabránit nasávání drobnýho písku? Mám problém s vysokou spodní vodou a pokaždé když něco kopeme tak musím čerpat. Loni jsem zničil dvě čerpadla, písek se dostal k tý vrtuli a normálně mi to vydřelo těsnění u hřídele, sice to byly levný čerpadla z bauhausu ale škoda jich. Kdyby jsi o něčem věděl nebo i kdokoliv prosím o radu. dík.

PedroKV:
03.03.2011 17:24 hod

Obávám se, že nevím o ničem. Leda zřídit rezervoár a tam nechávat písek usadit. Čerpadlo má takový průtok, že jakékoliv filtrování způsobí, že do čerpadla nic moc nepoteče, takže nebude brát vodu a nebude čerpat, protože fitr bude moc hustý a tím se uvaří, protože se nebude chladit. Co takhle dřenáže a poslat vodu dál?

Richard:
11.04.2012 09:23 hod

Dobrý nápad, ještě doporučím postavit čerpadlo do nějaké pevné misky aby nesálo přímo ze dna, používali jsme nějakou hliníkovou od ešusu. Vždycky jsme postavili čerpadlo do misky a nenasávalo tolik bordelu.


Vstup do diskuze (Celkem 5 příspěvků)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2019 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu