Jak zrychlit pomalý počítač?

 
autor: ESET

Reklamní sdělení - Dohání vás pomalý počítač k šílenství? Pomalu startuje nebo běžné aplikace nefungují, jak by měly? Na vině může být zastaralý hardware, ale stejně tak jste mohli zapomenout na jeho údržbu.
Nabízíme vám několik rad, které mohou přispět k okamžitému zrychlení Vašeho PC.

Kroky postupu (2): 

1. Pomalý počítač

 
Pomalý počítač
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

„Výrazné zpomalení počítače zpravidla přisuzujeme nějakému vnějšímu podnětu, zavirování, škodlivé aplikaci nebo zastaralosti hardwaru," říká Pavel Matějíček, manažer technické podpory společnosti ESET. „Vůbec nejčastějším důvodem je však zanedbaná údržba a špatné používání některých funkcí," dodává.

TIP: Pro rychlou antivirovou kontrolu využijte nástroj ESET Online Scanner.( https://www.eset.com/cz/onli… )

Zcela nový počítač je rychlý, hbitá odezva mu ale vydrží zpravidla jen několik týdnů. Nebo přesněji do doby, než operační systém zahltíme desítkami nových programů a aplikací. Následují nepříjemné prodlevy při spouštění systému nebo dokonce zamrzání počítače, většinou pak ve chvíli, kdy potřebujeme, aby pracoval naopak rychle. Co s tím?


„Předně je třeba si uvědomit, že počítač není primárně pomalý proto, že je nevýkonný. Zpravidla ho pouze zaměstnává příliš mnoho operací najednou, z nichž řada postrádá smysl nebo se dá odložit na později," říká Matějíček.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 

Zatím není přidaný žádný komentář, buď první!

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu