Jak postupovat při výběru tepelného čerpadla

 
autor: Daikin

Tepelné čerpadlo je v dnešní době již známý a stále více oblíbený způsob vytápění. Je však důležité pečlivě zvážit a vybrat typ čerpadla, výrobce i montážní firmu. Pozorně si přečtěte, jak postupovat při výběru tepelného čerpadla a na závěr malá ukázka finanční návratnosti investice.

Kroky postupu (4): 

4. Ukázkový příklad návratnosti

 
Archiv: Daikin Airconditioning Central Europe Czech Republic spo
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Máme dům o rozloze 120 m2 a náklady za elektřinu činí cca 1 400 Kč měsíčně (včetně vaření, praní atd.). Společnost Daikin poskytuje na svá tepelná čerpadla prodlouženou záruku 7 let, podmíněnou pravidelným ročním servisem, jehož cena je 3 000 Kč bez DPH. Spotřeba oproti plynu je poloviční. Roční provozní náklad proti plynu by v uvažovaném objektu byl cca 10 000 Kč namísto 20 000 Kč. Další úspora cca 8 000 Kč by byla díky levnějšímu tarifu el. energie.
Roční úspora oproti plynovému kotli je tedy v tomto případě cca 18 000 Kč/rok. Po odečtení servisního nákladu, který je u TČ cca dvojnásobný oproti servisu plynového kotle a revizi spalinových cest, můžeme počítat s roční úsporou cca 16 000 Kč. Tepelné čerpadlo Daikin pracuje spolehlivě do -25 °C a i při -15 °C má velmi vysoký výkon. Podíl elektrokotle na roční dodávce tepla do objektu je 1-3 %. Více jak 97 % energie dodá do objektu tepelné čerpadlo.

Oprava po záruce TČ je nákladnější než oprava plynového kotle. I když spolehlivost tepelného čerpadla Daikin je velice vysoká, je vhodné využít prodlouženou záruku (www.daikin.cz/cs_cz/… protože díky pravidelnému servisu se prodlužuje životnost zařízení, jeho spolehlivost a zvyšuje jeho účinnost.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 

Zatím není přidaný žádný komentář, buď první!

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu