Postup výroby obkladů imitace cihelných pásků

 
autor: hrabě x

V případě, že si chcete vyrobit obklady imitace cihelných pásků do interiéru, případně exteriéru za cenu do 40.- Kč/m2 je tento návod přesně pro Vás. V těchto formách lze vyrobit obklady srovnatelné s těmi co jsou dostání v obchodě za ceny nesrovnatelně vyšší. Pro obklady do interiéru postačí směs "sádrobeton". Výrobky z tohoto materiálu jsou kvalitní, tvrdé, ale vhodné pouze pro interiéry. Výrobky pro venkovní plochy je nutné odlévat z betonové směsi. Případným zájemcům z řad zákazníků poradím, jak a z čeho odlévat a jak odlitky barvit, aby vypadaly jako skutečné cihly.

Kroky postupu (11): 

1. Silikonové formy

 

K výrobě obkladů nam postačí jedna až dvě formy. Záleží na tom kolik obkladů a jak rychle potřebujeme vyrobit. V případě odlévání do dvou forem je možné za jeden den vyrobit cca 4-5 m2 obkladů imitace cihel. K tomuto typu forem je i forma pro výrobu rohových segmentů. Postup odlití rohových segmentů představím v některém z dalších postupů.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
Lina:
30.09.2015 21:32 hod

Když budete použivát formy ne jen pro sebe,ale i na prodej vyrobků,.budete možná mit problem s MPF Design - Metalplastform /"porušení" autorských práv.Náš soused měl podobný problém.Tady je návod na vyrobu formy https://www.youtube.com/watc…

TomTom:
30.09.2015 21:39 hod

Tak to by mě opravdu zajímalo co je to za blbinu. Většina reliéfú jsou vlastní a ty co jsme dělali na začátku tak jsou natolik upravené že se na tyto žádné porušení autorských práv nevztahuje :-) .

TomTom:
30.09.2015 22:03 hod

Vyrobit si vlastní silikonovou formu není až takový problém. Musíte ale vypočítat vhodnou sílu formy. Pokud formu uděláte příliš slabou, tak bude mít krátkou životnost. Pokud bude naopak moc silná, budou se výsledné odlitky hůře odformovávat a bude hrozit roztržení formy. Dále musíte mít vhodný technický silikon s větší otěruvzdorností, aby bylo možné formu použít na několik stovek odlévacích cyklů a po repasi ji opět používat. Silikony jako 1522 LZK jsou zastaralé a po roce používání Vám forma ztuhne. Ty kvalitnější silikony jsou zase dražší a při kalkulaci zjistíte že by vyšlo levněji formu koupit hotovou. Navíc ne každý je tak zručný aby se pouštěl do amatérské výroby. Nabízíme několik desítek modelů silikonových forem vlastních reliéfů se zárukou a se zajištěným pozáručním servisem.

Vstup do diskuze (Celkem 5 příspěvků)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu