Výběr plovoucí podlahy podle trendů a vlastností

 
autor: ANTstudio

Reklamní sdělení - Máte doma již omšelou podlahu, staré lino nebo omšelý koberec? A toužíte po změně? Tak začněte od podlahy. Velmi oblíbené jsou plovoucí podlahy! Jak na jejich výběr z hlediska trendů, podle materiálu nebo číselného značení se dozvíte v tomto článku.

Kroky postupu (2): 

2. Plovoucí dřevěnou, nebo laminátovou podlahu?

 
Plovoucí podlaha
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Plovoucí podlahy jsou dostupné ve dvou variantách - laminátové, nebo dřevěné. Jeden z nejčastějších problémů, který lidé řeší u plovoucí podlahy, je, jakou konkrétní plovoučku mají zvolit.

Výběr závisí hlavně na tom, kde a jak bude podlaha sloužit. Laminátové podlahy jsou vhodné všude tam, kde požadujete praktickou a odolnou krytinu, která bude taktéž nenáročná na údržbu a nebudete příliš řešit její estetický dojem. Laminátová podlaha je ideální například do kuchyně, koupelny či dalších místností, které mají vyšší provoz.

Další výhody lamina:
● jedná se o levné plovoucí podlahy, spadají totiž do nižší cenové kategorie než dřevo,
● jen tak se neušpiní a všechny rozlité tekutiny se z něho jednoduše setřou.

Naopak dřevěná plovoucí podlaha je vyrobena z přírodního materiálu, takže přispívá k lepšímu mikroklima v interiéru. Je mnohem teplejší, příjemnější a má reprezentativní vzhled. Dřevěné plovoucí podlahy najdou své uplatnění v ložnicích či obývacích pokojích. Inspiraci hledejte na www.eamadeo.cz/podla…

Výběr laminátové podlahy podle značení
Pokud jste se rozhodli pro laminátovou podlahu, řiďte se při jejím výběru číselným značením. Tyto podlahy se dělí do tříd podle zátěže a typu. Pokud vybíráte krytinu do bytových prostor, budou vás zajímat číselná značení 21, 22 a 23. Pro komerční a veřejné prostory jsou pak vhodné podlahy s označením 31, 32 a 33. U obou možností pak platí, že čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost podlahy.
Pokud si nejste jisti výběrem, doporučujeme se obrátit na odborníka, který vám pomůže.

Správná péče
O položenou plovoucí podlahu se pak starejte tak, jak doporučuje výrobce. Díky tomu si totiž zajistíte to, že vám podlaha vydrží léta.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 

Zatím není přidaný žádný komentář, buď první!

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu