Zapojení zásuvky

 
autor: koli

Postup jak zapojit zásuvku tedy dvojzásuvku na 220V.

Kroky postupu (24): 

8. Připraveno

 
Připraveno
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Nyní máme vodiče připravené. Vodiče jsou označeny barevnou izolací. Zelenožlutý je zemnící - patří na ochranný kolík zásuvky. Modrý je tzv. nulák - zapojuje se na pravou stranu zásuvky a poslední hnědý je fázový vodič a připojuje se na levou stranu zásuvky.

Na obrázku je vidět celkem šest vodičů, to proto, že tato zásuvka je zapojena do smyčky. To znamená že od této zásuvky pokračuje kabel k další zásuvce. Takto lze pospojovat maximálně deset zásuvek.

Pokud by kabel dál nepokračoval, budeme mít jen tři vodiče. Na starších instalacích najdeme jen dvoužilové kabely (jen dva vodiče), kdy se nepoužíval modrý vodič, jen fázový - hnědý (černý) a zemnící - žlutozelený. (toto zapojení je pro informaci také zobrazeno dále v postupu).

 
stáhnout celý postup do

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
lubka1328:
21.10.2016 12:17 hod

Shra: Podľa mňa je to dobrá zásuvka, všimni si, že obidve zásuvky sú medzi sebou prepojené, takže vľavo dáš hnedý od neho je vedená dierka aj dohora aj do dola, tak isto je to napravo kde dáš modrý, no a žltozelený dáš na kolík (V strede)buď hore alebo dole, lebo tie kolíky sú spojené takým plieškom. Takže podľa mňa keď to takto zapojiš tak by to malo ísť. Mne to ide

shra:
23.10.2016 11:49 hod

lubka1328: ja mam ale 2 hnede, 2 zeleno-zlute a 2 modre. Jak poznam ktery pripojit a co udelam s tim druhym? nebo mam pridat oba? diky za radu

lubka1328:
23.10.2016 18:11 hod

No podľa mňa áno, obidva hnedé pod jeden šrob, tak isto modré no a tie žltozelené daj jeden hore a jeden dole. Skús


Vstup do diskuze (Celkem 54 příspěvků)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu