Nástroje na údržbu trávníků

 
autor: Husqvarna

Reklamní sdělení

Perfektní trávník vyžaduje pravidelnou péči a vhodné nástroje
Trávník vyžaduje vaši pravidelnou péči, věnujte proto zvýšenou pozornost výběru správného náčiní na jeho úpravy a dodržujte tři základní pravidla, díky kterým docílíte krásného a bohatého pažitu.

Kroky postupu (4): 

1. Jak sekat

 
Křovinořez 2
kliknutím na obrázek jej zvětšíte

Trávník vyžaduje vaši pravidelnou péči, věnujte proto zvýšenou pozornost výběru správného náčiní na jeho úpravy a dodržujte tři základní pravidla, díky kterým docílíte krásného a bohatého pažitu.
Těmi je správná výška sekání, nabroušené ostří a vhodné, tedy suché počasí. Při správném sečení by neměla být useknuta více než jedna třetina délky stébla trávy. Pro růst trávníku je nejlepší výška posekané trávy mezi 40 a 60 mm. Pokud je totiž výška posekané trávy nižší, snižuje se biomasa kořenů a tráva se stává méně odolnou vůči dehydrataci. Navíc můžete velmi snadno poškodit žací plošinu sekačky.
Vzhledem k tomu, že sekáním je vždy narušena struktura stébla a skrze poraněné místo vzrůstá riziko dehydratace a zanešení houbovité infekce, je důležité vždy dosáhnout co nejčistšího a nejostřejšího řezu pomocí perfektně nabroušeného ostří sekačky. Tupé ostří trávu ulamuje a ohýbá a řez je tím pádem velmi hrubý a zubatý.
Vždy se snažte sekat za suchého počasí. Při sekání vlhkého trávníku zvyšujete namáhání motoru a nože sekačky, je tedy vhodné snížit rychlost sekání.

 
stáhnout celý postup do
« předchozí krok následující krok »

Mohlo by vás zajímat


 

Komentáře k postupu

 
koli:
29.04.2015 07:24 hod

Souhlas moc pěkné mašiny. Od husqvarny má soused zahradní traktor asi třetím rokem a je naprosto spokojený. Ta robotická sekačka je super pomocník. Ušetří hodně času majiteli zahrady.

Šípěnka:
14.06.2015 21:26 hod

Trávník kolem domu jsme zakládali asi před 7 lety, ale musím říct, že ač jsme měli jakékoliv lepší nářadí a stroje, vždycky nám přes léto hrozně přeschnul a zničil se. Snažili jsme se ho pravidelě zalévat, ale bylo to náročné, u hadice jsme strávili času a času a bez výsledku... Proto jsme se rozhodli pro automatické zavlažování. Nejdřív jsme se do toho chtěli pustit sami, ale když jsme si spočítali, kolik by to stejně stálo, rozhodli jsme se raději pro odbornou firmu. Ať už to stojí za to. Jsou to fakt profíci, nejdřív nám udělali návrh, všechno spočítali, a pak realizovali. Automatickou závlahu už máme druhým rokem a jsme s ní maximálně spokojení. Teď už vím, že ke krásnému trávníku, na kterém se dá pohodlně chodit na boso, jsou potřeba nejen spolehlivé stroje, ale také pravidelný přísun vody.

luke:
29.03.2017 11:50 hod

Souhlasím s tebou Tome, taky bych hned bral tu robotickou


Vstup do diskuze (Celkem 4 příspěvky)

Vložit příspěvek

Pro přidání komentáře musíš být přihlášen.

Copyright © 2005 - 2021 MůjPlán.cz
Grafika, webdesign: Bleha.eu